A hőmentes hajgöndörítés nagyon sokféleképpen cifrázható, vagy éppen egyszerűsíthető, nem muszáj kizárólag a szokványos hajcsavarókra támaszkodni.

hirdetés

Bár sorra jelennek meg az újabb és újabb elektromos hajformázó masinák, a hőmentes hajgöndörítés mégis népszerűbb, mint valaha, ami elsősorban annak köszönhető, hogy rengetegféle praktikus módszer terjed az interneten. A kíméletesebb lehetőségek nyilván jobban felcsigázzák azokat, akik minél gyakrabban szeretnék követni a loknis frizurák trendjét anélkül, hogy napi rendszerességgel magas hőhatásnak tennék ki a hajukat.

Számukra valóban praktikusabb és kényelmesebb megoldás, ha a gondosan felcsavart tincsek az éj leple alatt veszik fel hullámos vagy göndör formájukat, míg szabadon megszáradnak, rásegítés nélkül. Az otthoni praktikák felfutása óta a hajformázó eszközök gyártói is meglovagolták ezt a vonalat, és válaszul a fürdőköntös puha megkötőjének, vagy a házilag eszkábált szivacshengerek használatára, piacra dobtak mindenféle selyemborítású szivacsot, hajgumit és egyéb, hullámosításra alkalmas cuccot, amellyel kiváltható a zokni, a harisnya, vagy a köntös övének használata.

Ám az ötletes házi módszerek sem szorultak háttérbe, a leghatékonyabbakat folyamatosan futtatják a szépségbloggerek.

Hőmentes hajgöndörítés kényelmesen: sokan ezekre a módszerekre esküsznek

Akárcsak manapság, a negyvenes-ötvenes években is a lágy loknik hódítottak, csak éppen más formában. A szegényebb nők, akiknek nem futotta az akkoriban modernnek számító hajgöndörítő szettekre és csavarókra, többnyire felszabdalt, puha anyagdarabokat használtak a selymes, rugalmas hullámok kialakításához. Textilcsíkokra tekerték fel a tincseiket, ez a hőmentes módszer vált be leginkább éjszakai hajgöndörítés gyanánt.

Bár a mai technológiának köszönhetően a magas hőhatású hajformázó és göndörítő kütyük már kevésbé károsítják a szálakat, mint mondjuk, pár évtizeddel ezelőtt, rendszeres alkalmazásuk azért továbbra is nagy próbatétel elé állítja a festett, melírozott, igénybe vett haj ellenálló képességét.

Ezért többen visszatérnek a gyökerekhez, és ha nem is textilcsíkokat, de sokféle eszközt bevetnek annak érdekében, hogy kövér, selymes loknikat, vagy éppen rugózó, göndör fürtöket kapjanak.

A legnépszerűbb módszer egyértelműen a fényes borítású szivacshenger, ami hajgumival és fogas csattal kiegészítve, hajgöndörítő szettben kapható. Többféle módon alkalmazható annak érdekében, hogy milyen formájú és stílusú hullámokra vágyik az ember lánya. A hengerek vastagsága változó, így a tincseid jellemzőit figyelembe véve választhatod ki a számodra megfelelőt.

A házi praktikák közül a zoknis és harisnyás technikákat imádják a nők, mivel pofonegyszerűek, kímélik a hajat, nem teszik töredezetté, szöszössé a tincseket. Ráadásul sokféle módon variálható ez a procedúra, vannak, akik tincsenként csavarják fel a hajukat több zoknira, míg mások hosszabb szárú darabot választanak, kétfelé osztják a hajtömeget, majd a kétoldalt copfba fogott tincseken alkalmazzák a zoknis módszert.

A harisnyás eljárás egészen más stílusú hullámokat varázsol a hajba, ám ez szintén kreatívan, többféleképpen módosítható.

Egyesek kendőt, mások törölközőt vagy puha hajgumit használnak, a lényeg, hogy a felcsavart hajat nem éri hőhatás, így néhány órát igényel a művelet száradási szakasza. Ezért érdemes estére időzíteni a hőmentes hajgöndörítés procedúráját, így alvás közben alakul át a frizura. Reggel már csak kibontani, átfésülni kell a tincseket, ezért sokak számára kényelmesebbek az efféle módszerek.

Ráadásul nem muszáj a háztartásban fellelhető holmik közül válogatni, a hajcsavarókon kívül még rengeteg ondolálásra alkalmas eszközt sorakoztat fel az üzletek kínálata. Hajhosszúság, pénztárca és kényelmi szint alapján lehet válogatni a különféle kategóriák közül.

Kiemelt kép: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés