Nem véletlen, hogy egyre népszerűbb a marulaolaj, ráncok ellen és ragyogásfokozó összetevőként éppúgy zseniálisan működik.

hirdetés

Vannak olyan szépségápolási összetevők, amelyeket már mindenki jól ismer. A C-vitaminnal, a hialuronnal, az aloéval vagy a szalicilsavval kapcsolatban már nehéz újat mondani, a legtöbben pontosan tudják, hogy melyik mire való és hogyan érdemes beilleszteni a bőrápolási rutinba őket.

A különlegesebb, ritkábbnak tűnő természetes alapanyagok azonban még sokak számára ismeretlenek lehetnek, noha a kozmetikaipar már rég lecsapott rájuk. A marulaolaj is éppen ilyen. Kevesen tudják, hogy mi ez, és miért jó, mégis temérdek szépségápolási termék hátoldali címkéjén ott sorakozik az összetevők listáján.

Manapság egyre népszerűbbé válnak a különböző arcolajok, és a természetes, natúr összetevők is bekerülnek az otthoni arcápolási készletbe. A marulaolaj igazi feltörekvő a ráncok elleni küzdelemben, az egyre nagyobb siker pedig cseppet sem véletlen. Fantasztikus hatásának köszönhetően alaposan felfrissíti a megviselt bőrt, egészséges ragyogást kölcsönöz neki, ráadásul a bőröregedés lassításában szintén fontos szerepet vállal.

 

A marulaolaj kiválóan működik ráncok, barázdák ellen

Még mielőtt felsorolnánk a marulaolaj pozitív tulajdonságait, érdemes kicsit részletesen belemenni, hogy valójában mi is az a marula. Ez egy Dél-Afrikában őshonos fa, amelynek gyümölcsét kézzel szüretelik, a bőrápoló olajat pedig hidegsajtolással a gyümölcs magjából nyerik ki. Nem egy új keletű szenzációról van szó, valószínűleg már évezredek óta ismerik és fogyasztják, azonban  a szépségipar csak az elmúlt pár évben kezdte el aktívabban alkalmazni.

Az argánolajat senkinek nem kell bemutatnunk, gyakorlatilag minden rutinos bőrápoló tisztában van vele, hogy milyen remek hatással van a bőr állapotára. Nos, a marula talán még az argánolajnál is nagyobb jolly joker, ha a hámréteg megújítása, a rugalmasság megőrzése a cél. Sokkal több antioxidánst tartalmaz, hatékonyan lép fel a szabad gyökök pusztító, sejtromboló hatásával szemben.

Esszenciális zsírsavakban bővelkedik, illetve E- és C-vitamin éppúgy található benne, melyek köztudottan igazi szépséghatóanyagként működnek. Elősegítik a bőr fiatalságának megőrzését, segítik a sejtmegújulást, valamint fokozzák a hámréteg rugalmasságát. A marulaolaj igazi anti-aging csodafegyver, amely az elasztint és kollagént bontó enzimek munkájának akadályozásához úgyszintén hozzájárul.

 

Mit tud még a marula olaja?

A ráncok halványítása és a bőröregedés lassítása mellett mélyen hidratálja a kitikkadt arcbőrt, ragyogást kölcsönöz a sápadt hámrétegnek. Nem hagyja elszökni a nagy nehezen visszapótolt nedvességet, rendszeres használata teltebb és üdébb összhatást eredményez.

Gyulladáscsökkentő hatása miatt szintén sokan szeretik a marulaolajat. Szuper antibakteriális kence, amely simán bevethető pattanások, akné ellen is. A bőr kipirosodását ugyancsak megszünteti, de legalábbis halványítja a vörös foltokat. Arra is képes, hogy halványítsa az akné utáni hegeket, használata egységesebb arctónust eredményez.

Hogyan és milyen bőrtípuson alkalmazható?

A marula olaja gyakorlatilag bármilyen bőrtípus esetén bátran alkalmazható. A különböző arcolajok kapcsán gyakran merül fel a kérdés, hogy zsíros, pattanásos hámrétegen hogyan működnek, sokan kifejezetten tartanak attól, hogy csak még szembetűnőbbé válik a csillogás, vagy eltömődnek a pórusok.

Általános tévhit, hogy a zsírosabb bőrtípus nem bírja el az arcápoló olajat, csupán arra kell figyelni, hogy a megfelelő verziót válassza az ember lánya. A marula például szuperül helytáll, nem tömíti el a pórusokat. Gyorsan beszívódik, ennek köszönhetően kényelmes és könnyed, cseppet sem válik zavaróvá.

Alapvetően kicsi az esélye annak, hogy bármiféle mellékhatással járna a marulaolaj használata, ám mindenképpen tanácsos első alkalommal egy kisebb bőrfelületen tesztelni. Akár minden egyes nap használható, a bőrápolási rutin utolsó lépéseként éjszakára kifejezetten telitalálat lehet, akár AHA-savas hámlasztást követően is felviheted az arcbőrödre.

Képek: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés