Egy kis nyújtás tényleg segíthet abban, hogy feszesebb legyen a nyak- és az állvonal? Önmagában nem, de tény, hogy a rossz testtartás és az izmokban felgyülemlett feszültség negatívan befolyásolja a bőr tartását, hatásukra hangsúlyosabbá válhat a megereszkedése.

hirdetés

A bőrápoláson túl számos praktika kínálkozik arra, hogy késleltessük, illetve mérsékeljük az öregedés külsőleg jelentkező tüneteit, például a kontúrvonalak fellazulását vagy a ráncok kialakulását, elmélyülését.

A különféle arcmasszázsok és arctornagyakorlatok alkalmazása korántsem jelent egyet a genetika kicselezésével, hiszen az öregedés folyamata abszolút természetes és törvényszerű, melynek látható jelei előbb-utóbb megjelennek a bőrön. A kérdés inkább az, hogy előbb vagy utóbb, illetve mérsékelten, esetleg látványosan? Mindezt ugyanis befolyásolni tudjuk az életmódunkkal, a bőrápolási szokásainkkal és a szervezetünk egészséges működésének támogatásával.

Kép: Getty Images.

 

A nyak, az állkapocs, valamint az áll alatti terület viszonylag hamar veszít rugalmasságából és feszességéből, ez pedig több tényező közrejátszásának köszönhető. Ezeken a részeken kevesebb zsír párnázza ki a bőrt, sőt, ha az áll alatt összegyűlik belőle valamennyi, a gravitáció hatására rögtön lehúzza a bőrt, és máris elindul a tokásodás folyamata.

Itt legfőképp az izmok adnak tartást a bőrnek, melyek idővel letapadhatnak, befeszülhetnek, ami a kontúrvonalak petyhüdtségéhez, megereszkedéshez vezethet. Hogy ez mennyire korán vagy későn, illetve milyen mértékben jelentkezik, nem csak a genetikán múlik, a rossz testtartás, az izmokban maradt, feloldatlan feszültség, a hámréteg megfelelő ápolásának elmulasztása szintén ronthat a helyzeten.

Egy kis tornától vagy nyújtástól még nem lesz feszesebb a nyak- és az állvonal, viszont az izmok rendszeres karbantartásával hozzájárulhatsz a megereszkedés mérsékléséhez, vagy épp megelőzheted a kontúrvonalak látványos fellazulását. A bőr állapotát sok minden befolyásolja, elsősorban az egészséges életmód kialakítása és a megfelelő bőrápolási rutin felépítése számít, ám ezeket az alappilléreket hatékonyabbá teheted célzott praktikákkal, például nyaktornával vagy nyújtó gyakorlattal. Az utóbbihoz most egy roppant egyszerű módszert mutatunk.

Kép: Getty Images.

Feszesebb lesz a nyak- és állvonal ennek a nyújtó gyakorlatnak a rendszeres alkalmazásával

A mindennapos képernyőhasználat bizony nagyon rásegít a helytelen testtartásra, a monitorra fókuszálás közben gyakran előreesik a nyak, ettől az ismételt mozdulattól nagyobb terhelés éri a gerincet és a nyaki izmokat, így idővel könnyedén kialakul az úgynevezett kütyünyak, ami szabad utat enged az áll alatti bőrterület megereszkedésének.

Ám a stressz éppúgy felgyorsíthatja a folyamatot, hiszen amikor stresszhelyzetben vagyunk, az állkapocs, a nyak és a vállak izmai befeszülnek. A nyaki izomrostok képesek az egész napi feszültséget eltárolni, ezért a rendszeres nyújtás a fájdalom elkerülésében éppúgy segítséget nyújthat.

A merev, letapadt izmokat nem árt mindennap átmozgatni, ám az arcjógatippek között olyan módszerekre is bukkanhatsz, amelyek nyújtással segítenek feloldani a feszültséget. A videóban látható harminc másodperces gyakorlat könnyedén beiktatható a napirendbe, és amellett, hogy javítja a közérzetet, segítséget nyújt a toka megelőzésében és mérséklésében, valamint hozzájárul ahhoz, hogy a fellazult kontúrok ne másszanak el a helyükről, feszesebb legyen a nyak és az áll alatti terület.

Képek: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés