Közeleg a tavasz, ilyenkor pedig mindenki igazi felfrissülésre, megújulásra vágyik. Ahogy kikászálódunk a komor időjárásból, lekerül a sapka és több időt tölthetünk a szabadban. A tökéletes megjelenéshez szorosan hozzátartoznak a ragyogó, fénylő tincsek is, a káprázatos hatás azonban nem csupán méregdrága hajápolókkal érhető el. Ezek a gyógynövények fantasztikus hatással vannak a hajra, miközben más előnyüket is élvezheted.

hirdetés

A gyógynövények nem véletlenül kapták ezt az elnevezést, a legtöbbjük mindenféle macerára gyógyírt jelent. Régebben természetes dolognak számított, hogy az emberek pontosan tudták, melyikhez nyúljanak adott probléma esetén, mára azonban sokkal egyszerűbbnek bizonyul a drogériák polcáról válogatni.

A tavasz közeledtével érdemes tenni egy próbát, hiszen ezek a gyógynövények remek hatással vannak az elgyengült, fakó tincsekre, ráadásul nem csupán a hajnak jelentenek valódi felfrissülést, a testnek és a léleknek legalább annyira hasznosak lehetnek.

 

Ezek a gyógynövények fantasztikus hatással vannak a hajra

A tavaszi szezont érdemes egy pár centis hajvágással kezdeni, hiszen a valódi felfrissüléshez feltétlenül szükséges egy kis fodrászkodás. Amint búcsút intettél a töredezett hajvégeknek, máris sorra kerülhetnek ezek a csodatevő gyógynövények.

Csalán

A csalán igazi csúcsnövénynek számít a hajápolás terén, közismert jótékony hatásairól. A gyorsan zsírosodó tincsek ellen tuti fegyver, de hajhullás és korpásodás ellen legalább annyira kiváló gyógynövény. Kovasavtartalmának köszönhetően még a hajhagymákat is erősíti.

A csalános öblítést irtó könnyedén el lehet készíteni, csupán le kell forrázni a leveleket, majd ezt a főzetet mindenképp hagyni kell kihűlni. Ugyanúgy, ahogy hajmosás után a vízzel, alaposan le kell öblíteni vele a frizurát, közben érdemes óvatosan masszírozni a fejbőrt. Hosszú távú alkalmazása garantáltan látványos hatást eredményez.

Mezei zsurló

Aki veseproblémákkal küzd, valószínűleg nagyon jól ismeri a mezei zsurlót, ám ez a fantasztikus gyógynövény pozitív hatásait tekintve ennél sokkal szélesebb skálán mozog. Nem csupán a vízhajtó hatással bír, a salakanyagoktól is segít megszabadulni, csökkenti a gyulladást, gyógyítja a sebeket, és nem utolsósorban gyönyörűvé varázsolja az elgyengült loboncot.

Hatékonyan küzd a korpa ellen, erősíti és látványosan dúsítja a hajat. Ahogy a csalánból, úgy a zsurlóból is érdemes öblítő főzetet készíteni, ezt pedig rendszeresen alkalmazni a tökéletes eredmény érdekében. A mezei zsurló is tartalmaz kovasavat, így nem véletlen, hogy rendkívüli mértékben járul hozzá az egészséges hajszerkezethez és felszínhez.

Kamilla

A kamilla minden bizonnyal az a gyógynövény, amit jóformán mindenki ismer. Elsősorban a szőke tincsekkel rendelkező nők rajonganak a kamillás öblítésért, hiszen segít megőrizni a haj természetes tónusát, valamint ragyogóvá varázsolja a fényérzékeny szálakat.

A kamilla pozitív hatása azonban nem merül ki ennyiben, korpásodás és zsírosodás ellen éppen annyira remek választás lehet. Hajmosás után, langyos formában kell átöblíteni az egész hajkoronát, a főzetet pedig már nem kell kimosni a tincsekből.

Erdei szederlevél

A hajhullás problémája számos nőt érint, a hátterében pedig sokféle tényező állhat. Az erdei szederlevél főzete szuper választás, ha töredezés miatt, vagy a hajhagymák meggyengülése okán, megsokasodnak a hajkefében ragadt szálak. Remek vasforrás, valamint A-, C- és B-vitaminokat, sőt, számos ásványi anyagot egyaránt tartalmaz, így a szépségápolás nagyágyúja.

Ha marad a főzetből, arcra is bátran használható, hiszen lágyítja a bőr felszínét, valamint kíméletesen hámlaszt. Ennek köszönhetően halványítja a pigmentfoltokat, illetve életet lehel a sápadt arcbőrbe, ami valljuk be, tavasszal kicsit sem hátrány.

Borsmenta

A borsmentának nem csupán az illata elképesztően kellemes, fantasztikus hatása legalább annyira vonzó. A legtöbben télen alkalmazzák, hiszen az erősebb megfázással is csúnyán elbánik a közkedvelt gyógynövényből készült tea. A hajkorona is hálás lesz érte, ha megkínálod egy kis borsmentafőzettel.

A gyorsan zsírosodó tövekkel szemben garantáltan felveszi a harcot, valamint gyulladáscsökkentő hatásának köszönhetően az érzékeny fejbőrt is nyugtatja, hajhullás ellen pedig szintén érdemes bevetni. Serkenti a vérkeringést, így akár a hajnövekedésben is szerepe lehet a rendszeresen alkalmazott borsmentás öblítésnek.

Rozmaring

A rozmaring elképesztően megbolondítja az ételeket, jellegzetes ízét ezer közül is fel lehet ismerni. Ám nem csupán a konyhában remek alapanyag, ez a gyógynövény a szépségápolásban éppúgy megállja a helyét. Erősíti a tincseket, csökkenti a hajhullás mértékét, valamint fokozza a hajnövekedést.

Főként olaj formájában elterjedt a használata, a fejbőrbe masszírozva serkenti a vérkeringést, így éri el, hogy a hajkorona ragyogó, fényes és élettel teli legyen.

 

Természetesen önmagukban ezek a gyógynövények sem tesznek csodát, hiszen egy fecske tényleg nem csinál nyarat, hiába vannak fantasztikus hatással a hajra és annak állapotára. Mindazok számára, akik gyakran kezelik a hajukat különböző formázó eszközökkel, rossz szárítási technikát alkalmaznak, vagy rövid időközönként festetik, esetleg le is szívatják az eredeti színét, önmagában hatástalan lesz a gyógynövénykúra.

A hajkárosító szokások elhagyása szükséges feltétele a ragyogó, egészséges tincseknek. A viseletes hajszerkezeten önmagában a drága hajápoló kozmetikumok sem segítenek, ha a szálak minden egyes nap érintkeznek a forró felülettel, nem csak a természetes gondoskodás bizonyul elégtelennek.

Képek: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés