Az arcápoló olajok minden bőrproblémára megoldást jelenthetnek, igen, még a kombinált, zsíros bőrt is megnyugtathatják. A pórusok eltömődésétől csak akkor kell tartani, ha nem a bőrtípusnak megfelelő olaj kerül a bőrre. Kíváncsi voltam, túltolható-e az olajos arcápolás, vagy sem?

Rengetegféle ápoló és tisztító olajjal lehet találkozni manapság a szépségápoló termékek között, szinte felsorolni is lehetetlen, hogy melyik milyen bőrhibára hoz enyhülést. Sokan úgy gondolják, hogy az olajos szérumok és kencék csak akkor jöhetnek szóba, ha húzódik, viszket, és száraz az ember bőre.

Bár azt mindenki tudja, hogy a legtöbb bőrápoló olaj ráncok ellen is alkalmas, a többfázisú olajos arcápolás mégis sokak számára rémisztőnek tűnik. Miért? Mert mindenkiben ott motoszkál a kétely, hogy az olajos arctisztítás után felvitt olajos szérum, vagy az olajalapú krém vajon kedvez, vagy sem, a rettegett pattanásoknak? Nyilván, egyénileg változó, hogy kinek mit bír el a bőre, így nemcsak az olajok minőségét és összetételét, hanem a mennyiségét is érdemes figyelembe venni.

Olajos arcápolás: kis macera, nagy csodálkozás!

Kombinált bőrtípussal rendelkezem, mely télen hajlamos a kiszáradásra. Már régóta használok arcápoló olajokat, melyek sokat javítottak a bőrképemen és a közérzetemen, de eddig még nem mertem a teljes szépségmegőrző rutinomat olajokra alapozni.

Mivel vészesen közelítek a negyven felé, a pattanás már csak kósza vendég nálam, viszont úgy vélem, a szarkalábakat, bőrmegereszkedéseket, ráncokat most kell megelőzni, így nem kérdés, miért vetettem be az olajok erejét.

Az egyetlen gondom az olajos arctisztítókkal és szérumokkal, hogy irdatlanul fénylik tőlük a bőröm, így nappal nálam szóba sem jöhetnek. Éjszaka van idejük mélyen felszívódni, beépülni, a felesleget pedig reggel egyszerűen letörlöm.

Olajos arctisztítás

Az egész azzal kezdődött, hogy nemrég beújítottam egy hidratáló arctisztító olajat, ami kókuszolajat tartalmaz. A formula vízzel érintkezve tejjé alakul, és jó alaposan kitisztítja a pórusokat, miközben nyugtatja és puhítja a bőrt. Kókuszolajat már korábban is gyakran használtam arcmasszázshoz és házi készítésű pakolásokhoz, így tudtam, hogy jól tolerálja, sőt, egyenesen szereti a bőröm.

Először fellazítom vele a sminket, alaposan átmasszírozom vele az arcom szárazon, víz nélkül, majd langyos vízzel átitatott vattakoronggal letörlöm a sminket és a szennyeződéseket – a szempillaspirállal elég nehezen birkózik meg -, majd még egy réteget felviszek, végül langyos vízzel leöblítem.

Arcolaj és arcmasszázs

Már ennél a fázisnál nagyon hidratáltnak érzem a bőrömet, de ezzel együtt fénylik is nagyon, amit nem bírok elviselni. Ekkor meleg vizes törölközőt teszek az arcomra, amely megnyitja a már tiszta pórusokat, majd kevéske arcolajat dörzsölök össze a tenyeremben, jól felmelegítem, és alaposan belemasszírozom a bőrömbe.

Bőrfrissítés, mattítás

Amikor végzek a masszázzsal, már olyan olajos a bőröm, hogy a szemüveg simán lecsúszik az orromról. Ilyenkor fogok egy vattakorongot, friss citromlevet csöpögtetek rá egy kis vízzel fellazítva, és finoman átdörzsölöm vele az arcomat. Előtte azért nem árt várni pár percet, amíg az olaj nagyját beszívja a bőr, máskülönben nem élvezhetnénk a csodás előnyeit.

A citromlé mattá varázsolja a bőrt, szabályozza a faggyútermelést, összehúzza a pórusokat, C-vitamin-tartalmával pedig vitalizálja az arcot, mely látványosan üde lesz tőle. A citromlevet nem mosom le, miután rászáradt a bőrömre, csak áttörlöm egy langyos, nedves törölközővel.

Hidratált bőr, pattanás nélkül

Mielőtt felkenem a jojoba olajjal dúsított arckrémemet, a kritikus T-vonalra SOS pattanás elleni szérumot viszek fel vékonyan, mely zöld teát, cinket, agyagot, gyümölcssavakban gazdag narancs- és citromkivonatot, valamint E-vitaminban bővelkedő, gyulladáscsökkentő barackmag olajat tartalmaz.

A barackmag olaj kiválóan alkalmas a gyulladt és érzékeny bőr kezelésére. A zsíros bőr fertőtlenítő teafa-, vagy regeneráló rózsaolajjal is hatékonyan kezelhető, de a megfelelő arányú koncentrátumot mindkettőnél ki kell tapasztalni. A teafaolajat nem szabad hígítás nélkül alkalmazni, mert nagyon kiszárítja a bőrt.

Mindkettőt valamilyen hordozóolajjal érdemes keverni, mielőtt az arcra kerül. Az SOS pattanás elleni krémeket csak kisebb területeken ajánlott használni, ahol tényleg zsíros, mitesszeres a bőr, vagy gyulladt pukli jelenik meg. Nekem megelőzésképpen is bevált, fertőtleníti, mattítja és nyugtatja a bőröm, illetve csökkenti a piros foltokat.

Miután mindent beszívott, és már nem fénylik az arcbőröm, jojobaolajjal gazdagított hidratáló krémet kenek fel rá, amelyben szintén sok a hámréteg regenerálódását elősegítő E-vitamin. Csak a téli időszakban használok olajalapú krémet, mely kiegyenlíti a bőr zsírháztartását, így az ellenállóbbá válik a hideggel szemben.

Nem minden nap ismétlem meg ezt a hosszadalmas rutint, csak kétszer-háromszor egy héten, amikor belefér az időmbe. Ám így is látványos változást tapasztaltam a bőrömön, mely nemcsak selymesen puha és jól hidratált, hanem feszesebb, rugalmasabb és élettel teli. Elmúltak a kivörösödött, száraz foltok, a bőröm pedig nyugodt és cseppet sem zsíros. Az olajos arcápolásnál azonban nagyon fontos, hogy csakis a bőröd típusának és igényeinek megfelelő olajos készítményeket válassz a célra, máskülönben megbosszulja magát a procedúra.

Képek: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés