A kozmetikai arcmaszk használata szinte egyet jelent a jól megérdemelt kényeztetéssel, pihenéssel egy hosszú nap után. Ám érdemes odafigyelni, milyet teszel az arcodra, hiszen előfordulhat, hogy a maszk többet árt, mint használ.

hirdetés

A megfelelő arcmaszk kiválasztása nehéz feladat. Rengetegféle állagú, színű, kiszerelésű kapható. Létezik tubusos, tégelyes, fátyol, lehúzható, agyag, de arannyal dúsított, habzó és csillámos is. Nem csoda tehát, hogy könnyű elveszni a hatalmas kínálat rengetegében. Azonban érdemes utánajárni, mit teszel az arcodra, mert lehet, a sokat ígérő, csilivili csomagolású maszkkal csak ártasz arcbőrödnek.

A jó kozmetikai arcmaszk kulcsa az összetevőkben rejlik

A legfontosabb, hogy mindig nézd meg az összetevők listáját, ne csak a csomagolás, vagy az ár alapján dönts. Előfordulhat, hogy egy 200 forintos termék sokkal jobb minőségű, mint a több ezer forintos társa. Ha kényeztetni szeretnéd az arcbőrödet, bizonyára arra vágysz, hogy puhítsa, ápolja, hidratálja a fáradt hámréteged a termék. Azonban, ha a maszk alkoholt, SLS-t, parfümöket tartalmaz, csak árt az arcodnak. Ezek az összetevők kiszárítják a bőrt, ezért a lehető legtöbb kozmetikai termékben kerülni kell őket.

Hiába tartalmaz hialuronsavat, szalicilsavat vagy bármilyen értékes hatóanyagot a készítmény, ha az összetevők listáján – gyakran az első néhány helyen – káros anyagok szerepelnek. Emellett azt is érdemes számításba venni, hogy a bio, gyógynövényes termékek sem feltétlen jótékony hatásúak.

Közülük is számos összetevő száríthatja, irritálhatja bőrödet, ilyen például a limonene vagy a geraniol. Fontos, hogy ne hagyd magadat megtéveszteni a jól csengő feliratokkal. Előfordul ugyanis, hogy a kifejezetten érzékeny bőrre ajánlják a maszkot, mégis tele van irritációt okozó összetevőkkel.

A lehúzható arcmaszkok: valóban jót teszel vele?

A lehúzható maszkokat fel kell kenni az arcra, majd 10-20 perc elteltével, amikor már megszáradt, lehúzni. Hatásosságának látszata mellett bizonyára az is szól, hogy a lehúzó mozdulattal azt érezhetjük, eltávolítottunk minden ártalmas dolgot bőrünk felszínéről.

Legtöbbjük azt ígéri, a termék kitisztítja a pórusokat, megszünteti a mitesszereket. Sokan ezt meglovagolva akár általános ragasztót is összekevertek szénnel, majd az arcukra kenték, olcsóbb verzióként. Szerencsére ez a rendkívül ártalmas és kockázatos trend lecsengőben van, és mi sem ajánljuk senkinek, hogy bőrét ily módon veszélyeztesse.

A maszk lehúzásával nemcsak a mitesszereket távolítod el, hanem a bőröd legfelső rétegét, illetve természetes olajait is. Érzékeny arcbőrűek számára kifejezetten nem ajánlott az efféle maszk használata, hiszen lehúzásuk igen fájdalmas is lehet, és gyakran kipirosodik tőle az érintett terület. Ezek a maszkok az esetek többségében nem kímélik bőrödet és csak többet ártanak, mint használnak. Ha mitesszerekkel küzdesz, érdemesebb egy számodra megfelelő kémiai hámlasztót bevezetni napi rutinodba.

Minden maszk rossz?

Természetesen nem minden maszk hatástalan vagy ártalmas, számos olyan termék kapható, amivel valóban kényeztető és ápoló a nap végi kikapcsolódás. Ahogyan fentebb is említettük, az összetevők a legfontosabbak, illetve az, hogy ne legyen eltávolításuk túlságosan durva, agresszív.

Az agyagos és a fekete maszkok kiválóak zsíros vagy kombinált bőrre. A szén – ragasztó nélkül! – magába szívja a felesleges olajokat, és az agyagmaszkkal egyetemben igen látványosan tisztítja a pórusokat is. A különböző hidratáló maszkok minden bőrtípus számára hasznosak, a fátyolmaszkok általában értékes hatóanyagokat tartalmaznak, a hámlasztó maszkok pedig, nevükből adódóan hámlasztanak, eltávolítják az elhalt bőrsejteket. Minden típusból létezik rendkívül jó minőségű termék. Azonban mindig az összetevőket tartsd szem előtt, és ne a puccos csomagolást, vagy a jól csengő marketingszöveget.

Képek: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés