A gyümölcsecetek csodát tesznek a fakó, sprőd, igénybevett hajjal, és nem hagynak fanyar szagot maguk után. A málnaecet nemcsak tisztítja, hanem mélyen ápolja a tincseket, és lezárja a sérüléseket.

Az egészséges hajszál selymes tapintású, és szinte ragyog, amikor visszaveri a fényt, a sérült hajszerkezet felülete viszont meglehetősen durva, így a fény nem siklik át rajta, hanem megtörik, ettől tűnik olyan fakónak a frizura.

Az ecetes víz a leggyakrabban használt hajöblítő, hiszen azt már nagyanyáink is tudták, hogy az ecet hatékonyan tisztítja és fertőtleníti a fejbőrt, ugyanakkor visszazárja a sérült kutikulákat, amitől hidratáltabb, fényesebb, selymesebb és puhább lesz a haj. Sőt, kiváló ellenszere a fokozott zsírosodásnak, és eltávolítja a hajápolók által okozott ragacsos lerakódásokat.

A jó minőségű málnaecet még vitaminokkal is táplálja a tincseket: A-, B-, C-, és E-vitaminokban gazdag, emellett remek kálium-, kalcium-, magnézium- és vasforrás. Ha nagy igénybevétel – hajformázás, hajfestés, erős hőhatás – miatt hullik a hajad, a málnaecet ugyanúgy segíthet.

Málnaecet a hajra: így használd!

Jó minőségű málnaecetet 1600-2000 forint körül vásárolhatsz, amit sokféleképpen felhasználhatsz a hajápolásban.

Hajradír zsíros tincsekre

Ha gyorsan zsírosodik a hajad, ½ vagy 1 deci langyos vizet keverj össze két-három kiskupaknyi málnaecettel, facsarj bele egy kis citromlevet, majd reszelj hozzá egy keveset az alaposan megmosott citrom héjából. Hajmosás előtt ezzel a keverékkel öblítsd le a hajad, és jól masszírozd bele a fejbőrödbe. A citromreszelék és az ecetsav feloldja a fejbőrön és a hajtöveken megtapadt zsíros lerakódásokat, az antioxidánsokban gazdag málnaecet pedig táplálja a hajszálakat.

Hajöblítő fakó, élettelen hajra

Kétliternyi langyos öblítővízhez adagolj egy-két evőkanál málnaecetet, majd a hajmosás végeztével, miután tiszta vízzel is átmostad a fürtöket, ezzel a keverékkel öblítsd le a hajad. Az ecet lágyítja a vizet, így akkor is jó szolgálatot tesz az efféle hajöblítő, ha kemény víz folyik nálad a csapból. Már egy alkalom után fényesebbek, puhábbak lesznek a tincsek, idővel pedig megtelnek élettel. A lelapuló haj dúsabbnak, erősebbnek, a töredezett haj pedig simábbnak tűnik a néhányszor megismételt, málnaecetes hajöblítést követően.

Hajpakolás töredezett hajra

Keverj össze egy kevés ricinusolajat makadámia olajjal. Az előbbi serkenti a hajnövekedést és erősíti a szálakat, az utóbbi pedig hidratálja a kiszáradt, sprőd tapintású fürtöket. A keverékbe löttyints egy kevés málnaecetet, épp csak annyit, hogy az olajos elegy még kenhető legyen. Vidd fel a nedves hajadra a pakolást a tövektől a végekig, jól masszírozd be a tincsekbe, a lecsöpögés ellen pedig tegyél fel egy zuhanysapkát. Várj 10-15 percet, majd a szokott módon moss hajat. A fényes, dús hatás érdekében, a samponodba is keverhetsz egy-két kis kupaknyi málnaecetet. Ügyelj rá, hogy hajmosáskor, ne legyen túl forró a víz.

Egyébként a Nivea dobott piacra nemrég festett hajra ajánlott micellás sampont, mely ápoló olajokkal és málnaecettel védi a hajszínt a kifakulástól. A termék a makadámia olajat és málnaecetet tartalmazó hajbalzsammal karöltve jelent meg a boltok polcain. A sampont már kipróbáltam, és eddig csak jókat tudok mondani róla: szinte azonnal lágyabb, rugalmasabb, fényesebb lett tőle a hajam.

Képek: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés