A lábápolás otthon is nyújthat igazi wellnessélményt, csupán néhány tanácsot érdemes megfogadni a tökéletes, pihe-puha eredmény érdekében.

hirdetés

A mozgalmas, sűrű hétköznapokon előfordul, hogy nincs idő eljutni a pedikűröshöz, ilyenkor azonban nem kell kétségbeesni. Az otthoni lábápolás legalább annyira sikeres lehet, ha kellő figyelemmel és aprólékossággal végzed el a lépéseket. Arról nem is beszélve, hogy a gyakran kényelmetlen cipőkbe kényszerített, erősen leterhelt lábak több törődést igényelnek, így gyakran havi egy alkalom a pedikűrösnél nem elegendő ahhoz, hogy igazán ápolt benyomást keltsenek.

A lábak alapos, gondos ápolása igencsak összetett folyamat. Mindenre figyelni kell ahhoz, hogy tökéletesen puha és kifogástalan eredményt kapj. A bőrápoláson felül a körmök is sorra kerülnek ilyenkor, valamint az érintett területekről a bőrkeményedést sem árt eltávolítani. Nem csupán esztétikai szempontból fontos, hogy megfelelő gondoskodást kapjon a lábfej. Egészségügyileg szintén okozhat problémát, ha nem hárul kellő figyelem ezekre a területekre.

 

A lábápolás otthon is wellnessélményt nyújt, ha így csinálod

Áztatás nélkül nem érdemes elkezdeni

Mindenképp érdemes egy finom, meleg lábfürdővel kezdeni. Nagyon fontos, hogy nem forró, inkább kellemesen langyos vízre van szükség, amiben nem fáznak a lábaid. Olyan összetevőkkel kell dúsítani, amelyek kifejezetten szükségesek a bőr és a körmöm szépségéhez. Akár tengeri sóval, akár különböző olajokkal is kísérletezhetsz. A teafaolaj remekül fertőtlenít, elveszi a lábszagot, és remek hatással van a hámrétegre. Jojoba-, levendula-, avokádó-, borsmenta- vagy épp olívaolajat is használhatsz.

A lábfürdőre feltétlenül szükség van, hiszen másképp nem puhul fel a bőr annyira, hogy alaposan el tudd távolítani a bőrkeményedést, s végül pihe-puha eredményt kapj. Az olajok nem mellesleg táplálják és ápolják a hámréteget, így egészségesebbé és üdébbé válnak a lábak. A körmökkel való bíbelődést éppúgy megkönnyíti, ha rászánsz legalább 20 percet az áztatásra. Sokkal kevésbé lesz hajlamos a sérülésre a körömágy, ha nem spórolod ki ezt a lépést a folyamatból.

Agyő, bőrkeményedés!

Miután alaposan kiáztak a lábak, egy habkő segítségével távolítsd el az érintett területekről a megkeményedett bőrréteget. Az esztétikai problémákat leginkább ezek az elszarusodott részek okozzák, így itt az ideje megválni tőlük. Ha kellő ideig pihentek a lábaid a langyos, olajos fürdőben, garantáltan nem okoz majd nehézséget ez a lépés. A fáradt lábaknak is jót tesz ez a frissítő wellnessélmény, ráadásul a megvastagodott bőr eltüntetésével megszűnik a berepedezéssel járó fájdalom.

Semmiképp ne nyúlj ollóhoz, szikéhez, ne kezdd el vagdosni a bőrdarabokat! Noha a pedikűrösök gyakran alkalmaznak különböző éles eszközöket a tökéletes eredményhez, szakértelem nélkül nagyobb kárt tehetsz a lábaidban, mint amekkora haszonnal járna a kísérletezés!

 

Használj bőrradírt!

Miután lereszelted a csúnya, makacs bőrkeményedést, mindenképp vesd be a kedvenc bőrradírodat. Az sem gond, ha épp nincs otthon semmiféle radírozó termék, te magad is készíthetsz egyet, ráadásul szimpla konyhai összetevőkre lesz csak szükséged. Egy kis cukor és valamiféle olaj keveréke tökéletesen megfelel a célnak. Ez a keverék eltávolítja az elhalt hámsejteket, puhává és frissé varázsolja majd a lábakat. Várd meg, míg a cukor érdes szemcséi feloldódnak kissé, máskülönben mikrosérüléseket okozhatnak a bőr felületén, amelyek egyenes utat engedhetnek a kórokozóknak a strandon, szaunában, vagy egyéb helyeken, ahol fokozott a fertőzésveszély.

A hidratálás kihagyhatatlan lépés

Miután felfrissült a bőr, mindenképp szüksége van a fontos tápanyagokra és a hidratációra. Ahhoz, hogy az eredmény tartós maradjon, az otthoni lábápolás procedúrái között mindenképp vesd be gyakran ezt a lépést. Akár szimpla hidratálót is használhatsz, de keverhetsz ki házi pakolást is krémekből, ápoló olajokból. Ne csak a sarkakat és a talpat masszírozd be a kencével, a lábfejeket sem szabad kihagyni a buliból!

Manapság számos bőrkeményedés elleni zoknit lehet kapni, akár egy ilyet is felhúzhatsz, a legtöbb kémiai hámlasztókkal, hialuronnal és más rendkívül hasznos összetevőkkel van dúsítva, így garantáltan csodát tesznek a megviselt hámréteggel.

A körmök sem maradhatnak ki a folyamatból

A tökéletes összképhez bizony a körmöket is kezelésbe kell venni. Bár a legtöbben csupán a körömvágásig jutnak el a szimpla hétköznapokon, az otthoni lábápoló wellness esetében más lépésekre éppúgy szükség lesz. Az alapos gondoskodás nem merül ki ennyiben, a körömágyakra is hatalmas hangsúlyt kell fektetni.

A folyamathoz szükség lesz egy narancsfa pálcára, hiszen ezzel tudod majd feltolni a lenőtt bőrt. Ezt nagyon óvatosan csináld, nehogy sérülést okozz magadnak! Ha elegendő ideig ázott a lábad, akkor kellően felpuhult a terület, így minden gond nélkül sikerülni fog. Nem szabad túlzottan visszatolni a pálcával a bőrt, nehogy begyulladjon!

Ezután jöhet a körömvágás, majd egy alapos olajozás, bármilyen növényi olaj segítségével. Ettől pihe-puha és gyönyörű összképet eredményeznek majd a lábujjak.

A lelkednek is jót tesz

Ha valóban szeretnél énidőként tekinteni a folyamatra, akkor érdemes pár aprósággal meglepni magad és a lábaidat. A lábápolás garantáltan feltölt, ha egy kellemes, könnyed zenét kapcsolsz be otthon. Ezenfelül érdemes a kedvenc illóolajodat párologtatni. A legjobb, ha az esti fürdés után állsz neki a procedúrának. Így minden hatóanyagnak lesz ideje alaposan beszívódni, valamint egy pihentető alvással zárhatod a programot.

Fontos azonban, hogy ne közvetlenül strandolás előtt végezd el otthon a lábápolás műveletét, beleértve a körmök gondozását, valamint a bőrkeményedések eltávolítását. Sarokreszelés, bőrradírozás után előfordulhatnak szemmel nem látható mikrosérülések, melyek utat nyitnak a baktériumoknak, és megnövelhetik a gombás fertőzés veszélyét.

Kémiai hámlasztás után a láb bőre ugyanúgy érzékeny lehet, mint az arc, amikor hámlasztáson esik át. Bár a lábfej vékony bőrét mindig érdemes magas faktorszámú fényvédővel óvni a káros UV-sugarakkal szemben, ilyenkor még inkább fényérzékeny a megújuló hámréteg, ezért nem árt várni a szandálviseléssel és napozással. A megújuló bőr még roppant finom és sérülékeny, és mivel a cipő dörzsölése is kiválthatja a bőrkeményedések kialakulását, jobb kényelmes lábbelikre váltani.

Képek: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés