Az igazán hatásos bőrpuhító szépségtrükkök között a kókuszolajjal megbolondított bőrradír is felbukkan, nem is egyféle verzióban. Ezekben az egyszerű receptekben a közkedvelt olaj kulcsfontosságú alapanyagként szerepel.

hirdetés

A növényi olajok szinte minden második szépségápolási termékben benne vannak, annyira sokoldalúan lehet őket felhasználni. A haj-, a bőr- vagy a körömápolásban is kiválóan hasznát lehet venni például az olíva-, az argán-, a jojoba-, de még az avokádóolajnak is. Az olajalapú bőrápolás egyik koronázatlan királya a kókuszolaj, amelyből többek között kiváló bőr- vagy arcradír is készíthető.

Házi készítésű bőrradír, tápláló kókuszolajjal

A kókuszból préselt olaj több mint 90%-a telített zsírokból áll, de rengeteg antioxidáns is van benne, ezért a bőrre gyakorolt hatásában is kiemelkedő. Emellett sokféle vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, melyek meggátolják a sejtöregedést, így feszesítik és rugalmassá teszik a bőrt.

A 100%-os kókuszolaj bőrirritációra és a felhám sérüléseire egyaránt alkalmazható, így a házi borotvakrémekben szintén gyakran felbukkan. Gyógyítja a pattanásokat, és a nagyobb gyulladással járó aknéra is jó hatással van. Más hidratálókrémekkel ellentétben az olajoknak kicsit több idő kell, hogy felszívódjanak. A várakozási időt azonban az igazán száraz, cserepes bőr duplaannyira megköszöni majd a kókuszolaj esetében.

Így használd a kókuszolajat

A kókuszolajat főzéshez éppúgy felhasználják, így nem meglepő, hogy extra nagy dobozos kiszerelésben is találkozhatunk vele a boltokban. Kókuszzsírnak is nevezik, mivel dermedt állapotában egészen kemény, illetve fehér kenőcsállagú tud lenni. Szobahőmérsékleten, azaz körülbelül 24 fokon viszont már olvadni kezd, így hamar átalakul áttetsző olajjá.

Ahhoz, hogy a házi bőrradír könnyen összeállítható legyen, érdemes ezt az értékes hozzávalót folyós állagában hozzáadni a keverékhez. Olvasztásához a gáztűzhely és a mikró éppúgy használatba vehető.

 

Legalább egy házi készítésű testradírra mindenkinek szüksége van a fürdőszobájában. A legtöbb alapanyag forintokból kijön, és egyszerű összeállítani. Ráadásul elképesztően puha bőrre tehetsz szert, ha legalább hetente egyszer használod az olajos készítményt. Eltüntetik az elhalt hámsejteket, a borotválkozás utáni szőrbenövést is meggátolják, és beindítják a nyirokkeringést.

Só és kókuszolaj: egyszerű, de hatásos páros

Bár főzéskor a sóval óvatosan kell bánni, a bőrradírok tekintetében nem kell aggódni, hogy elsózzuk a kencénket. A hozzávalók összekeverése után egy kifejezetten lágy, szemcsés anyagot kell kapni, amit óvatosan fel lehet vinni a bőrre. Az apró szemcsékkel finoman, körkörös mozdulatokkal kell végig dörzsölni a bőrfelszínt. Használható hozzá étkezési só, de például a Himalája-só, további értékes anyagokkal tud hozzájárulni a bőr védelméhez.

Hozzávalók:

  • 1 ek. kókuszolaj
  • 3 ek. Himalája-só

Az egészen száraz, érzékeny bőr esetében cukorral is helyettesíthető a só, a lényeg, hogy radírozzon a plusz alapanyag.

Duplakókuszos bőrradír

Ha igazán odáig vagy a kókuszért, hát miért ne lehetne halmozni az élvezeteket? A pálma termésének ugyanis nem csak olaját, de a kemény húsát is fel lehet használni a házi kencék összeállításához. Az apró morzsájú kókuszreszelék például tökéletesen megfelel bőrradírnak is. A kókusz mennyiségét nyugodtan növelheted attól függően, hogy mekkora felületet szeretnél bemasszírozni vele.

Összetevők:

  • 2 ek. kókuszolaj
  • 1 kávéskanál méz
  • 1 teáskanál kókuszreszelék

Aki túl durvának találná a kókuszreszeléket, az kávédarálóval darálhat rajta egy keveset, hogy az érzékeny bőrön ne hagyjon pirosságot.

Testradír a poblémás bőrnek

A pörkölt kávébabok megmelengetik a szívet, felélénkítik az agyat, és nem utolsó sorban a fáradt bőrt is. A darált kávéban, illetve még a főzések után hátra maradt zaccban is elképesztően sok antioxidáns van, amelyek jót tesznek a bőrnek. Mindkettő bevethető külsőleg, a bőr vérkeringésének javítására, hiszen a koffein élénkítő hatású.

Erre lesz szükség hozzá:

  • 2 evőkanál kókuszolaj
  • néhány csepp E-vitaminos olaj
  • 1 evőkanál darált kávé

A bőrradírozások végeztével ajánlott hidratálókrémmel bekenni a kezelt felületeket, hiszen a frissen felszínre került bőrréteg sokkal könnyebben magába szívja a tápláló anyagokat, ezáltal tartósabb lesz a puhaság.

Cikkfotók: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés