Minden ember számára a legnagyobb kihívást az öregedés késleltetése jelenti, és ennek érdekében szinte bármire képes. Hajlamos a világ összes elérhető kencejét megvenni, végső esetben pedig akár kés alá is feküdni.

Az öregedés nem elkerülhető, így a legtöbbet vitamindús táplálkozással, mozgással és az élvezeti cikkek kiiktatásával tehetjük a jelek minimálisra csökkentéséért. Persze, a bőrt kívülről is táplálni kell, de nem feltétlenül csak a bolti szuperkrémek lehetnek hatásosak.

Aki szereti a természetes megoldásokat, vagy épp most szeretné kipróbálni őket, mindenképpen szerezzen be egy 100%-ban természetes, növényi arcolajat. Nem kell megijedni az olaj szó hallatán, mert ennél sokkal több rejlik ezekben a készítményekben. Azon túl, hogy valóban hidratálják az arcot, értékes tápanyagokat is a bőrbe juttatnak, csupán meg kell találni az egyéni igényekhez illőt.

Az olajat este, megtisztított, enyhén nedves arcbőrre ajánlott felvinni. Ez segít, hogy fellazuljanak az olaj molekulái, és könnyebben felszívódjanak a bőrben. Érdemes lágy mozdulatokkal vagy arcrollerrel bemasszírozni, és ajánlott legalább húsz percet várni a lefekvéssel, hogy legyen ideje kellően beépülni a bőrbe. Össze is keverheted hidratálóval, bár én szeretek hagyni neki egy kis időt, hogy az összetevők önállóan is kifejtsék a hatásukat.

Csipkebogyóolaj

Könnyen felszívódik, így nagyon kényelmes a használata. Tele van antioxidánssal, omega-3- és omega-6-tartalmának köszönhetően javítja a vérkeringést, gyulladáscsökkentő, és segíti a hegek halványodását. Magas C-vitamin-koncentrációjú, aminek köszönhetően bőrtónusjavító, és a kollagéntermelést is maximalizálja. Úgynevezett transzretinol-savat is tartalmaz, ami az A-vitamin előanyaga, ez a bőrbe jutva aktiválódik. Jelentős mennyiségű E-vitamin is található benne, ez segít kivédeni a káros szabad gyököket, és az UV-sugárzástól is védi a bőrt.

Gránátalmamag-olaj

Talán az egyik legerősebb ránctalanító tulajdonsággal bíró olaj, hiszen jelentős mennyiségben tartalmazza a punicinsav nevű antioxidánst, ami a bőr rugalmasságáért és hidratáltságáért felel. A-, C- és E-vitamin-tartalma is magas, így gyulladáscsökkentő, serkenti a kollagéntermelést, és halványítja a pigmentfoltokat. Nem utolsósorban ösztrogént is tartalmaz, ami különösen jót tesz az érett bőrrel. Picit sűrűbb állagú, így óvatosan kell adagolni.

Sárgarépaolaj

Kiváló béta-karotin-forrás, ami A-vitaminná alakulva segíti a káros szabad gyökök elleni védelmet. Rugalmassá, puhává és hidratálttá teszi a bőrt, D-, C- és E-vitamin-tartalmának köszönhetően javítja a sérült bőrfelszínt, és elősegíti a sejtek megújítását. Növeli a kollagéntermelést, és ragyogóvá, üdévé teszi a fakó, élettelen bőrt. Ezen kívül UV-védelmet is nyújt, így napozáshoz, más készítményekkel keverve is alkalmazható.

Borágóolaj

Többszörösen telítetlen zsírsavakat és gamma-linolénsavat tartalmaz, a növények között a legnagyobb koncentrációban. Erős antioxidáns-forrás, aminek köszönhetően véd a káros szabad gyökök és az UV-sugárzás ellen is. Nyugtató, gyulladáscsökkentő, és védi a bőr védőrétegét. Emellett javítja annak szerkezetét, és elősegíti gyors regenerálódását.

Szőlőmagolaj

Antioxidánsokban és telítetlen zsírsavakban gazdag, így védi a bőrt a káros szabad gyökök ellen. Kiváló hidratáló, az egyik legjobb bőrpuhító és hidratáló olaj a szépségápolásban. Serkenti a vérkeringést, gyulladáscsökkentő, de jelentős a linolsav- és E-vitamin-tartalma is. Gyorsan beszívódó, így nagyon könnyen alkalmazható. Salátaolajként is kapható, így akár belsőleg fogyasztva is nagyon hatásos.

Jojobaolaj

Kiválóan ellenáll az oxidációs folyamatoknak, így nehezen avasodik, és hosszú ideig eltartható. Felépítését tekintve hasonlít az emberi bőr által termelt faggyúhoz, így könnyen felszívódik, és remekül hidratál. Szabályozza a faggyútermelést, megköti a nedvességet, így biztosítva, hogy a bőr puha és rugalmas legyen. Kiváló baktériumölő, és védi a bőr szerkezetét a káros hatásokkal szemben.

Képek: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés