A lenmagolaj hatása nem csupán az emésztésen, a bőrön és a tincseken egyaránt érzékelhető. Univerzális csodaszer, ami a jó közérzetért és a szépségért egyaránt sokat tesz. Kívül-belül hatásos.

hirdetés

Miként hat a lenmagolaj, és hogyan érdemes alkalmazni?

A lenmag jótékony hatásairól ódákat lehet zengeni, s nincs ez másként a lenmagból hidegen sajtolt olajjal sem. A lenmagolaj széleskörűen felhasználható, kívül-belül alkalmazható csodaszer, amely az emésztés mellett a bőr, illetve a haj állapotát szintén pozitívan befolyásolja. A lenmagolaj tulajdonképpen az őrölt, préselt lenmagból készül. Mivel a folyamat során nem éri különösebb hőhatás vagy túl sok fizikai hatás, jórészt sikerül megőrizni a lenmag fantasztikus tulajdonságait. Előnye, hogy olaj formájában sokkal széleskörűbben használható.

A lenmagot már az ókorban is használták gyógyászati célokra, nem meglepő hát, hogy manapság is az egyik legkedveltebb természetes csodaszerként tartják számon. A lenmagból préselt olaj rendkívül gazdag A-, illetve E-vitaminban, ahogy D-, illetve C-vitamint is tartalmaz, sőt B-vitaminokban sem szűkölködik. Nagyon erős antioxidáns, a legtöbben kimagasló mértékű omega-3 zsírsav tartalma, illetve linolsavtartalma miatt fogyasztják.

Az esszenciális zsírsavak a sejtek felépítésében és a sejtanyagcserében vállalnak fontos szerepet, egészségmegőrző és gyulladáscsökkentő hatásuk rendkívüli. A lenmagolaj ezen túl remek hatással van a keringésre, valamint segíti az emésztést és a máj méregtelenítő munkáját.

Salaktalanító hatása miatt rendszeresen érdemes fogyasztani, de a vérnyomásra és a koleszterinszintre szintén remek hatással van. Az olajat belsőleg, illetve külsőleg is lehet alkalmazni. Reggel éhgyomorra szükséges egy teáskanál lenolajat megenni, ugyanis a formula így fejti ki leginkább pozitív hatásait. Emellett természetesen különböző ételekbe, salátákba is bele lehet csempészni.

Külsőleg az olaj szintén bevethető, a bőr és a haj egyaránt profitálni tud belőle.

 

 

A lenmagolaj hatása a bőrön is érzékelhető

A lenmagolaj a bőrön, külsőleg is alkalmazható, ráadásul sokkal könnyebb ezt a formulát bevetni, mint a lenmaggal ügyeskedni egy-egy pakolás elkészítésekor. Mivel nagyon erős antioxidáns és nagyban hozzájárul a sejtek regenerációjához, fiatalságmegőrző hatása miatt sokan szeretik. Remekül működik egy anti-aging rutinban, ugyanis határozottan hozzájárul a bőr feszességének megtartásához.

Kifejezetten sok szépségvitamint tartalmaz, mint például az A-, E-, C-, D-, illetve B-vitaminok. Noha a belsőleges utánpótlás is rendkívül fontos, az sem árt, ha a bőr kívülről is megkapja a fontos antioxidánsokat. A lenmagolaj feltölti és ápolja a fáradt, lestrapált arcbőrt, hozzájárul az üde, egészséges bőrkép kialakításához, megőrzéséhez.

Gyulladáscsökkentő, regeneráló hatásának köszönhetően nem csak a ráncok ellen érdemes bevetni. Különböző bőrbántalmak, irritáció esetén szintén nagy sikerrel alkalmazható, nyugtatja a hámréteget, enyhíti az ekcéma tüneteit. Sebek gyógyítására szintén alkalmas, más olajokkal és hatóanyagokkal is összeboronálható. Sheavajjal és kókuszolajjal például szuperül működik.

 

A frizura sem maradhat ki a sorból

A lenmagolaj az erőtlen, töredezett, száraz haj ellenszere. Az emésztésen túl nagy erőkkel támogatja a bőrregenerációt, a frizurával szintén csodát tesz. Egy lenolajjal felturbózott hajpakolás mélyen hidratálja a száraz tincseket, fényessé és rugalmassá varázsolja a szálakat.

Amellett, hogy a benne található vitaminok és ásványi anyagok alaposan kezelésbe veszik a száraz loboncot, a lenmagolaj a fejbőr állapotát is pozitívan befolyásolja. Ahhoz, hogy a hajunk szép és ragyogó legyen, a fejbőr ápolása is nélkülözhetetlen. Az irritált, viszkető, hámló fejbőr amellett, hogy fizikailag zavaró, a frizura állapotát szintén jelentősen befolyásolni tudja. A lenmagolajat időnként éppen ezért nem csak a hajhosszra, a fejbőrre is érdemes felvinni. Más természetes olajokkal, például argánolajjal is összeboronálhatod.

Képek: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés