A tavaszi gardróbfrissítés idején általában kíméletlen képet kapunk arról, hogy hová és mennyi felesleg rakódott ránk a hosszú tél folyamán. Sokan szembesülünk ilyenkor deréktáji párnácskákkal.

A mérleg csak alig mutat többet, a magas derekú farmert mégis egyre nehezebb magunkra passzírozni. Ha ismerős ez a jelenet, akkor valószínűleg te is találkoztál már kisebb vagy nagyobb formában a deréktáji úszógumikkal. Ha a külső, oldalsó hasizmok renyhék, könnyebben alakulnak ki puha, párnás felületek a csípő és a derékvonal között, gyakran úgy, hogy nem változik meg jelentősen a testforma, csak ez a terület lesz vaskosabb a szokásosnál.

Amennyiben még idejében kapjuk el a folyamatot, szálkásítással, izomfejlesztéssel edzhetjük a felpuhult derékívet, ám, ha két-három kilónál nagyobb mértékű súlygyarapodásról van szó, elsősorban kardió feladatokat érdemes végezni, majd a fokozatos súlycsökkenést meg lehet támogatni erősítő, alakformáló gyakorlatokkal.

A deréktáji felület feszesítése különösen fontos, hiszen ez alapozza meg a tartós karcsúságot. A vékony derékvonal elérésében természetesen az egészséges táplálkozásnak is kiemelt szerepe van, gyakorlatilag a helyes étkezés az alap, amire építkezhetünk.

Az alábbi, tízperces edzés a külső, oldalsó hasizmokat célozza meg, melyek, ha feszesek, összefogják a derékvonalat, és szép ívet adnak neki. Persze a zsírégetéshez több kell, mint napi tízpercnyi izommunka, így érdemes más jellegű kardió gyakorlatokkal – futással, kerékpározással, úszással vagy aerob mozgásfajtákkal – kombinálni a videóban látott tornafeladatokat, legalább heti két napra felosztva.

 

Gyakran jelentkező deréktáji gerincfájdalom esetén először érdemes orvos véleményét kikérni a személyre szabott, biztonságosan végezhető edzésformákról.

Kiemelt kép: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés