Szuper kettő az egyben kozmetikumot mutatunk, amit elkészíteni és használni is öröm: olcsón, egyszerűen összehozható, és egy darabig biztos nem kell külön testradírra költened. A bőrradír-szappan kíméletesen távolítja el az elhalt hámréteget, miközben tisztítja a bőrt.

hirdetés

Ma már bármelyik drogériában számos tusfürdő és szappan közül lehet válogatni, akkor hát, miért kellene szappankészítéssel tölteni az időt? Erre a kérdésre a válasz sok szempontból is nyomós indok. Az első mindjárt az, hogy a házi készítésű kozmetikumokba, csupán az kerül bele, amit te jónak látsz, és ami megfelel a bőröd igényeinek.

Ha gondosan válogatod meg az összetevőket, nem tartalmaznak semmilyen irritáló vagy bőrszárító hatású vegyi anyagot. Az illatuk, színük úgyszintén egyéni ízlés alapján alakítható, ha pedig tovább szeretnél kísérletezni, akkor egy kis csavarral szuper kettő az egyben terméket hozhatsz létre.

Eltávolítja az elhalt hámsejteket és gyengéden tisztít a házi bőrradír-szappan

A hétköznapi szappanokat könnyen bőrradírrá tudod formálni, ehhez pedig csupán egy egyszerű hozzávalóra lesz szükség. Ez az összetevő a luffa szivacs, amit fürdéshez is gyakran használnak. A szivacs tulajdonképpen egy növény, a luffatök belső váza, amiről le lett tisztítva a húsa. A furcsa külsejű szivacs kiválóan megállja a helyét bőrradírként, mivel kíméletesen lehet vele dörzsölni és masszírozni a hámfelszínt.

 

A bőrradír használata minden évszakban elengedhetetlen. Télen a fakó, kiszáradt bőr ellen nyújt nagyszerű megoldást, nyáron pedig az izzadtságtól, olajoktól és szennyeződésektől elzárt pórusokat tisztítja ki, megakadályozva ezzel a mitesszerek és a pattanások kialakulását. Továbbá a szőrtelenítés előtt is ajánlott alkalmazni a benőtt szőrszálak és gyulladt szőrtüszők kialakulásának megelőzésére.

Selymesen puha bőrt kölcsönöz a tisztító bőrradír

Hozzávalók:

  • 1 db luffa szivacs
  • natúr növényi szappanalap
  • pár csepp illóolaj
  • szilikonos sütőforma
  • madzag/rafia

A szappan elkészítéséhez a szilárd szappantömböt meg kell olvasztani a mikróban. Miután folyékony állagú lett, igény esetén bele lehet tenni ételszínezéket és illóolajokat is. Az eukaliptusz és a narancs illóolaj illatossá varázsolja a szappant, de kedved és bőrtípusod szerint bármilyen variációt választhatsz. Mivel a natúr kozmetikumoknak is lehetnek irritáló hatású összetevői, érdemes utánajárnod, melyik illóolaj kedvező a bőröd számára, és milyen illatanyagokat bír el az érzékenyebb hámréteg.

Keverhető a szappanalaphoz szárított levendula vagy körömvirág is, melyek ápoló hatással bírnak, de egyeseknél a túlzott levendulahasználat irritációt, bőrszárazságot okozhat. Ahhoz, hogy könnyen kezelhető legyen a szappan, érdemes a virágszirmokat egy mozsárban apróra morzsolni. Végül a szivacsot vágd fel a tartóformák szerinti méretekre, és köss rá egy darab madzagot, hogy később könnyebben lehessen használni és tárolni. Öntsd nyakon az olvadt szappannal, majd hagyd kint egy éjszakára, hogy megdermedjen.

A szárazabb bőrrel rendelkezők shea vajjal és kókuszolajjal is feldobhatják a készítményt. Plusz hidratálóanyagként pedig, akár kecsketej is kerülhet a szappanba.

Ne feledd, ha elhasználódott a szappanod, a szivacsból bármikor készíthetsz új adagot, más-más receptek alapján.

Cikkfotók: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés