Az alapozó csomós és természetellenes hatást kelt, ha nem figyelsz ezekre az aprócska részletekre. Könnyen kiküszöbölhető tényezők, amelyek a teljes sminket képesek elrontani.

hirdetés

Az alapozó használatához nem árt egy kis rutint szerezni, ugyanis bár nagyon egyszerűnek tűnik a színezett kence eldolgozása, a rossz technika természetellenes összhatást eredményez. A legtöbben főként arra helyezik a hangsúlyt, hogy passzoljon a bőr tónusához az árnyalat. Ez nagyon helyes, hiszen ez a legalapvetőbb lépés az alapozó kiválasztásakor, azonban a naturális, letisztult és szép sminkhez még nem elegendő. A szín lehet telitalálat, ha más problémák miatt mégis csúnya lesz az eredmény.

Aki rendszeresen sminkeli magát, szinte garantáltan találkozik azzal a jelenséggel, hogy az alapozó csomóssá, grízessé válik az arcbőrön. Ilyenkor több tényező is állhat a háttérben, amelyeket egyébként nagyon könnyű kiküszöbölni.

Ettől lesz csomós az alapozó: elkerülhető sminkbakik

Rossz fényvédőválasztás

Manapság már rengeteg fényvédő közül lehet választani, s ahogy minden más arcápolási termék esetén, úgy itt is célszerű a kencét a bőr tulajdonságaihoz igazítani. A zsírosabb fényvédőket például nem feltétlenül tudja teljesen beszívni a hámréteg, s ezek különösen hajlamosak arra, hogy csomósodjanak. Ilyenkor nem az alapozó válik grízessé, tulajdonképpen az alatta lapuló fényvédő réteg az, ami természetellenessé teszi a sminket.

Nagyon fontos, hogy megfelelő faktorszámú, de az arcbőröd jellemzőihez illeszkedő fényvédőt használj, ami összetevőit és állagát illetően egyaránt jól illeszkedik hozzá. Vedd figyelembe a bőrtípusod, kísérletezz, hogy számodra melyik a legideálisabb verzió!

Zsíros vagy túlzottan száraz arcbőr

A bőr előkészítése szintén fontos tényező az alapozó használata előtt. A zsíros és a száraz arcbőr éppúgy okozhat problémát, az alapozó csomós lehet a hámló rétegektől és a zsíros alaptól is. Erre a megoldás egyértelműen a célzott, tudatos bőrápolási rutin bevezetése lehet, valamint egy jó primer szintén csodákra képes. A kombinált bőrtípus különösen feladja a leckét, hiszen ilyenkor az arcon vannak száraz és olajos foltok, ám a megfelelő technikával garantáltan előkészíthető a hámréteg úgy, hogy az alapozó szépen terüljön el az arc felületén.

Kép: Getty Images.

 

Az alapozó felvitele

Az sem mindegy, hogy milyen technikával viszed fel az alapozót. Az ujjakkal szétkenés és eldolgozás nagyon egyszerűnek tűnik, de nem mindig célravezető. Használhatsz ecsetet vagy szivacsot, ám nem mindegy, hogy milyen verzióval próbálkozol. Egy tömött, vastag ecsettel például nagyon nehéz úgy elkenni az alapozót, hogy az eredmény egységes és természetes hatást keltsen. A rossz, esetleg már elhasznált eszközök nagyon sokszor csomósodást okoznak.

Mennyiség

Hatalmas bakifaktor, ha valaki úgy szeretné egyenletesebbé varázsolni a bőrtónusát és elfedni az esetleges bőrhibákat, hogy túl sok alapozót ken az arcára, ami így vastag réteget képez a felszínén. A csomós, grízes hatás mögött gyakran ez a tényező áll, hiszen a vastag réteget nagyon nehéz szépen, egyenletesen eldolgozni, ráadásul maga a kence sem úgy viselkedik, mintha csak leheletnyi mennyiség kerülne az arcbőrre. Lehet, hogy a smink elkészítésekor még sima az alapozóréteg, de napközben az izzadság, az arcmimika és egyéb tényezők hatására könnyen elcsúszkál és egyenetlenné válik.

Állag, típus

Az sem mindegy, hogy milyen típusú alapozóval próbálkozol. Ahogy a színét, úgy az állagát is érdemes a bőrtípushoz igazítani. Vannak lágyabb, légiesebb formulák, de sokan például a habállagú verzióra esküsznek. Nincs jolly joker típus, ami mindenkinek megfelelő, abszolút személyre kell szabni a választást. Ha az alapozó túl sűrűnek és nehezen eldolgozhatónak bizonyul a hámrétegen, nagy az esélye, hogy csomós lesz az eredmény.

Kiemelt kép és cikkfotó: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés