Az almaecet nem csak a konyhában, a szépségápolásban is fontos szerepet tölt be, univerzális szépítőszerként tartják számon. A bőr és a haj is hálás a fantasztikus hatásaiért.

hirdetés

Az almaecet régóta alkalmazott alapanyag a konyhában, a népi hagyomány szerint jóformán mindenre jó, bármilyen probléma esetén bevethető. Sokan a fogyást segítő hatása miatt fogyasztják, noha az almaecet-diétának azért nem szabad egy az egyben bedőlni. Mindezek mellett a szépségápolásban is jolly joker szerepet tölt be, univerzális csodaszer, ami számos bőrproblémára nyújt megoldást, sőt, a frizurát szintén ragyogóvá varázsolja.

Almaecet a szépségápolásban

Azt az állítást, miszerint az almaecet mindenre jó, nem árt fenntartásokkal kezelni, ám fantasztikus hatásai mellett valóban nem lehet szó nélkül elmenni. Rengeteg hasznos tápanyagot és vitamint tartalmaz, amelyek nemcsak az egészségért, de a bőr és a haj szépségéért egyaránt sokattesznek. Kalciumban, káliumban, vasban, nátriumban és magnéziumban gazdag, valamint A-, illetve C-vitamin-tartalma sem elhanyagolható.

 

Bőrszépítő, fiatalító csodaszer

A benne található antioxidánsoknak köszönhetően mind fogyasztásával, mind külsőleges alkalmazásával hatékonyan javítható a bőr állapota. A C-vitamin serkenti a szervezet kollagéntermelését, ami nélkülözhetetlen a bőr feszességének, rugalmasságának megőrzéséhez. Az A-vitamin segíti a sejtek újratermelődését, erősíti a barriert, védi a hámréteget a környezeti ártalmaktól, s ezáltal lassítja a bőröregedés és a foltosodás folyamatát.

Ennek köszönhetően fontos szerepet tölt be a ráncok, barázdák megelőzésében és a bőr kisimításában. Hatását fokozza, hogy az almaecet enyhén savas pH-ja finoman hámlasztja a bőrt, ami szintén hozzájárul a rugalmasság fenntartásához. Segíti a hámréteg frissülését, lepucolja az elhalt hámsejteket, s mindeközben nem irritálja vagy bántja az arcbőrt. Persze minden esetben fontos, hogy kizárólag vízzel hígítva szabad alkalmazni a bőrön!

Az almaecet hámlasztó, bőrregeneráló hatása nem csupán a ráncok elleni küzdelemben érvényesül, foltokkal, hegekkel, valamint a pattanásokkal szemben éppúgy érdemes bevetni. Felfrissíti a bőrréteget, hozzájárul a faggyútermelés szabályozásához, valamint segít helyreállítani a bőr felborult pH-ját. Antibakteriális hatásának köszönhetően a gyulladt, fájdalmas pattanások megelőzésére is alkalmazható.

Keverj el egy negyed csésze ecetet egy pohár vízben, majd vattával óvatosan, a szemeket elkerülve kenegesd át vele az arcbőrödet. Hagyd hatni 10-15 percig, majd langyos vízzel öblítsd le. Ne felejts el utána hidratálni!

Az almaecet nem csupán külsőleg, belsőleg is hatásos, ráadásul az emésztésre éppúgy pozitívan hat, és hasznos alapanyag lehet, ha a súlycsökkentés a cél. Az emésztésserkentő, méregtelenítő összetevők eltávolítják a szervezetben felhalmozódott salakanyagokat és toxinokat, ami bizony az arcbőrre is hatással van. Hosszú távon észrevehetően tisztább, ragyogóbb bőrképet eredményez.

 

A tincsek sem panaszkodhatnak

Az almaecet tényleg univerzális csodaszer a szépségápolásban, ugyanis nem csak a bőr profitálhat pozitív tulajdonságaiból, alkalmazása a frizurán is szemmel látható változásokat eredményez. Az almaecet hajöblítő egy rendkívül egyszerű megoldás zsíros, korpás, fakó haj esetén. 1-2 liter langyos vízhez érdemes 2-3 evőkanál almaecetet adagolni, majd jól összekeverni őket. Öntsd rá a hajadra, majd óvatosan masszírozd be a fejbőrödbe a házi készítésű löttyöt. Nem feltétlenül szükséges kiöblíteni, de ha úgy érzed, langyos vízzel átmoshatod a frizurádat.

De mire jó az almaecetes öblítő? Szabályozza a fejbőr faggyútermelését, ezáltal segít a gyorsan zsírosodó haj problémáján. Alaposan tisztít, eltávolítja a lerakódásokat, nyugtatja a fejbőrt és leszámol a zavaró korpával. A haj szerkezetére is szuper hatással van, ragyogó, rugalmas tincseket eredményez.

Fontos, hogy akár az arcbőrre, akár a frizurádra szeretnél almaecetet használni, minden esetben nézd meg, hogy milyen terméket vásárolsz. Lehetőleg természetes összetevőket tartalmazó, adalékanyagoktól mentes verziót válassz, vagy készítsd el otthon saját magadnak.

Képek: Getty Images.

  • Megosztás:
hirdetés