A tavaszi hajhullás tipikus jele a szervezet vitaminhiányának. Mivel télen az ember kevesebb vitaminhoz és ásványi anyaghoz jut, hiánytünetek alakulhatnak ki, mint amilyen a hajvesztés is.

És akkor még nem is beszéltünk az olyan környezeti tényezőkről, mint a párátlan, túlfűtött helyiségek vagy a sapka hiánya, melyek szintén befolyásolják a haj szerkezetét. Nem csoda, ha az évszakváltással a tincseid is változásokon mennek keresztül.

A tavaszi hajhullás oka

Normális esetben egy nap alatt ötven-száz hajszálat vesztünk el, melynek többsége fésülködés közben távozik. Intenzív hajhullásról akkor beszélhetünk, ha ennek két hétig legalább a másfélszerese vagy még inkább a duplája, vagyis 150-200 szál hullik ki. Nyilván nem áll neki az ember egyesével megszámolni a hajkefében található szálakat, elsősorban inkább csak tapintásra érezhető, hogy a haj ritkulni kezdett, de a lényeg, hogy nem kell kétségbeesni.

A tavaszi hajhullás – bizonyos mértékig – normális folyamat, hiszen a hajnak a téli idő után regenerálódnia kell. Ahogyan a fák a természetben újra kirügyeznek és levelesednek, úgy a régi hajhagymák helyét is újak veszik át, aminek tipikus következménye a hajhullás. Ezt változatos és kiegyensúlyozott étrenddel és egy kis természetes segítséggel könnyedén orvosolni lehet.

Hajszesz hajhullásra

Hozzávalók:

  • 5 teáskanál szárított nyírfalevél
  • 5 teáskanál szárított csalánlevél
  • 5 teáskanál porrá zúzott bojtorjángyökér
  • 5 teáskanál szárított fűzfakéreg
  • 5 teáskanál szárított kamillavirág
  • 2 teáskanál szárított levendulavirág

A szárított növényeket tedd egy nagyobb lábosba, és forrázd le őket egy liter lobogó vízzel. 20-25 percig hagyd őket állni, hogy hatóanyag-tartalmuk érvényesülni tudjon, majd szűrd át a keveréket.

Hajmosás után a hajszeszt alaposan masszírozd a fejbőrbe, akár öt-tíz percig is, de utána se öblítsd ki a hajadból. A hajnövesztő és vérkeringés-fokozó gyógynövények már két hét alatt segítenek visszaadni hajad régi dússágát és ragyogását.

  • Megosztás:
hirdetés