Visszeres panaszokkal a nyár közeledte sokszor rémálomnak tűnik. A melegben kitágulnak a vénák, a visszerek csúnyán láthatóvá válnak, és gyakran bedagadnak a lábak. Így enyhítsd a tüneteket!

A krónikus vénás elégtelenség, vagyis a visszeresség az idő melegedésével egyre gyakrabban okoz panaszokat. A hő hatására az erek kitágulnak, így fokozódik a pangás, mely a nehéz láb érzését okozza.

Hazánkban nagyon sok nőt érint ez a betegség, mely amellett, hogy rendszeres odafigyelést és kezelést igényel, esztétikailag is romboló hatású. Ha bátran szeretnél szoknyát és rövidnadrágot viselni, már most kezdd el alkalmazni az alábbi praktikákat.

A hosszú ideig tartó egy helyben ülés éppúgy nem kedvez a visszereknek, mint a hosszadalmas álldogálás. Időnként muszáj átmozgatni a lábakat, hogy a vér pumpálására szolgáló billentyűk megfelelően működjenek. Erre a legalkalmasabb a vénás torna, amit otthon is végezhetsz.

A megerőltető mozgásformákat ugyan kerülni kell, ám a sportolás nagyon jót tesz az ödémára hajlamos, elnehezült lábaknak. Az úszás a legkedvezőbb abból a szempontból, hogy a hideg víz és a mozgás együttes hatására a lábak felfrissülnek, a vénák fala összehúzódik, ezáltal a felesleges, pangó vér újra bejut a keringésbe.

A hideg-meleg váltózuhany szintén sokat segíthet a tavaszi-nyári időszakban, amikor a rugalmas kompressziós fásli viselése nem egészen életszerű.

Arra is ügyelj, hogy a nap végén mindig polcold fel a lábad, miután elvégezted a visszértornát, és lehetőleg ne viselj túl lapos, illetve túl magas sarkú cipőt. Ezzel új lendületet adhatsz a vérkeringésnek. A különféle visszérkrémek is sokat segíthetnek, bár legtöbbjük a gyógynövények mellett kemikáliákat is tartalmaz. Ha tartózkodni szeretnél a vegyi anyagoktól, te magad is elkészítheted a visszérkenőcsödet.

Vadgesztenyés tinktúra és krém készítése

A vadgesztenye nagyon hatásos vénás gyulladásokra, panaszokra, ráadásul a közeli parkból is beszerezheted. Belsőleges fogyasztása csak ellenőrzött keretek között, kapszula formájában ajánlott, mert túladagolása mérgezési tüneteket okozhat. Az alábbi receptet csak külsőleg alkalmazd, a visszeres területeken. Ez a növény segít megelőzni a seprűvénák kialakulását, és kevésbé láthatóvá, valamint elviselhetővé teszi a visszereket.

A vadgesztenye belső, fehér részéből és orvosi alkoholból tinktúrát készíthetsz. Ehhez patikában vásárolj tiszta, minimum 70%-os alkoholt. Miután meghámoztad a frissen szedett vadgesztenyét, a gesztenyebélt aprítsd fel, és tedd bele egy csavaros tetejű befőttesüvegbe.

Öntsd fel tiszta alkohollal a gesztenyedarabokat, addig, hogy teljesen elfedje. Csavard rá jól az üvegre a tetejét, és három hétig pihentesd olyan helyen, mely napfénytől védett. Amikor letelt a három hét, szűrd le a folyadékot, és öntsd át egy steril üvegcsébe.

A vadgesztenyekrém hozzávalói:

  • 150 ml vadgesztenye-tinktúra
  • 3 tasak étkezési zselatinpor
  • 5 csepp levendulaolaj

Önts 150 ml vizet egy serpenyőbe, majd tedd bele a zselatint, és folyamatosan kevergesd habverővel. Amikor sűrűsödni kezd, apránként borítsd hozzá a vadgesztenye-tinktúrát, és adj a főzethez 5 csepp levendulaolajat. Amikor kezd összeállni, töltsd át egy steril üvegcsébe.

Mielőtt használnád, érdemes bőrpróbát végezni, mert egyesek érzékenyek lehetnek a vadgesztenyére. A krém hűtőben tárolva három hónapig eláll. Naponta kétszer masszírozd át vele a visszeres területeket.

Forrás: www.gyogynovenysziget.hu; www.webbeteg.hu.

  • Megosztás:
hirdetés