10-12 millió áldozat évente. Ennyi állat életét követelte a hiúság addig, amíg 2004-ben az Európai Unió törvénybe nem foglalta, hogy a kozmetikai cikkek előállítása nem indokolja az állatkísérleteket.

A szabályozás kimondta, hogy az EU-n belül tilos olyan kozmetikai termékeket forgalmazni, melyeket állatokon teszteltek, de sajnos arra nem tért ki, hogy az összetevőket is hasonló szigorítás alá vonja.

Újabb öt évre volt szükség ahhoz, hogy a forgalmazott termékek minden tekintetben állatkísérletektől mentessé váljanak: 2009 óta tilos az Európai Unió országaiban olyan kozmetikumot árusítani, amit kisállatokon teszteltek le. Sőt, a törvény értelmében importálni sem lehet az EU-ba olyan terméket vagy alapanyagot, melynek köze lehet az állatkínzáshoz.

Ez úgy hangzik, mint egy megvalósult álom, ám arról sokan elfeledkeznek, hogy a globális piac ennél lényegesen nagyobb, sok olyan cég van, aki az EU-n belül felhagyott a kísérletekkel, de azon kívül változatlanul folytatja a kisállatok gyötrését.

A PETA segít

A PETA állatvédő szervezet mindennapos célkitűzése, hogy ezeket a kísérleteket globális szinten beszüntesse, ám amíg nem járnak sikerrel, addig csak abban tudnak segíteni, hogy megjelölik azokat a márkákat, akik továbbra is állatokon tesztelik forradalmian új termékeiket – amit egyébként alternatív módszerekkel is ki lehet váltani, senkinek nem kellene az életét adnia érte.

Ha kíváncsi vagy, hogy az általad használt márkák is ide tartoznak-e, azt a PETA oldalán nagyon egyszerűen megteheted: csak annyi a teendőd, hogy begépeled ide a termék nevét, és megnézed az eredményt. Amennyiben azt látod, hogy Warning! This company DOES test on animals., sajnos biztos lehetsz benne, hogy tengerimalacok, nyulak, egerek és patkányok voltak a tesztalanyok.

  • Megosztás:
hirdetés