Divat a magyar, elég sokat lehetett hallani ezt a mondatot a Gombold újra pályázat kapcsán. De vajon milyen volt a magyar divat száz, kétszáz vagy éppen ötszáz évvel ezelőtt? Milyen ruhában mentek férjhez az asszonyok a századfordulón, mi az a magyar gyász, és kik voltak a társaság ünnepelt tagjai?

Minderre választ kaphat az, aki kinyitja A magyar divat 1116 éve című vaskos kötetet, mely Szent Istvántól Palvin Barbaráig tárgyalja a hazai öltözködést és trendeket. Alaposan megvizsgáltuk a könyvet.

A Magyar divat 1116 éve

A puha kötésű kötet jó vaskos, és bár nem olyan elegáns, de az, hogy nem keményfedeles, nagyban megkönnyíti az olvashatóságot, de senki ne akarja ágyban nézegetni. Hét fejezetben tárgyalja könyv a magyar öltözködés történetét, illetve mindenféle érdekességet divattal, modellekkel, reklámokkal kapcsolatban. Szerencsére az egyes történelmi eseményekhez magyarázó szöveg is tartozik, így az is élvezetesnek találja majd a kötetet, aki nem mozog nagyon otthonosan a történelemben.

A szöveg és a képek aránya megfelelőnek tűnik, bár talán több magyarázó grafika nem ártott volna, de ha feltűnik egy nem mindennapi szó, akkor biztos, hogy korabeli rajzon, festményen, litográfián bemutatják, hogy például mi az a kacagány.

A szerkesztők- F. Dózsa Katalin, Simonovics Ildikó, Szatmári Judit és Szűcs Péter – nagyon élvezetes művet raktak össze, melyet nemcsak nézegetni, de olvasni is jó. Engem igazából a 19 század elejétől hozott lázba a könyv, érdekes volt megnézni, hogyan hatott a történelem a divatra, az öltözködés mikor vált úgymond társadalmi eseménnyé.

Az utolsó fejezetekben megjelenő régi hirdetések már ismerősek lehetnek, a könyv végén pedig bemutatják a legújabb magyar tevezőket is.

Összegzésképpen azt kell mondjam, hogy akit picit is érdekel a divat, az öltözködés az mindenképpen szerezze be a könyvet, 2990 forintért abszolút megéri.

  • Megosztás:
hirdetés