Nagyon visszataszító tud lenni, amikor az utcán egy szandálba bújtatott, ápolatlan lábon akad meg az ember szeme. Akár a bőrkeményedések, akár a repedezett sarkak, esetleg az elhanyagolt körmök rontják az összképet, egy biztos, hogy az egész megjelenést tönkreteszik. Ha nem szereted, hogy egy idegen ember matat a lábadon, a pedikűröst megkerülve, otthon is sokat tehetsz a lábfejed szépségéért, hogy a strandon se kelljen szégyellned, illetve bátran viselhess csini kis szandálokat. Adunk pár tippet, hogyan kényeztesd nyáron a virgácsaidat!

Illatos lábfürdő

Egy hosszú nap végén az illatos, frissítő lábfürdő szinte csodát tesz a fáradt, elgyötört lábfejekkel. Ám nemcsak relaxációs hatással bír, hanem felpuhítja a bőrt, így könnyebben megszabadulhatsz a csúf bőrkeményedésektől.

Önts egy lavórba langyos vizet, és adj hozzá fürdősót, lábsót és illatos olajat. Ma már számos verzió közül válogathatsz attól függően, hogy frissíteni, nyugtatni, finoman kényeztetni, vagy puhítani szeretnéd a lábaidat. Ha nincs otthon lábsó, használhatsz tengeri sót is, mely ellazítja és megújítja a fáradt végtagokat.

Készítsd elő a lábvizet a megszokott módon: tehetsz bele olívaolajat, pár csepp levendulaolajat, esetleg argánfa olajat, mely gyulladáscsökkentő, bőrvédő hatással bír, valamint kiválóan táplálja a száraz, kirepedezett hámréteget. Ezután forralj fel egy liter vízben egy maroknyi tengeri sót, majd keverd hozzá a lábáztató vízhez.

Szódabikarbónás vízzel szintén felfrissítheted az elgémberedett lábaidat, de anyagcsere-javító, méregtelenítő gyógynövényeket is használhatsz: a körömvirágfőzet élénkíti a vérkeringést, a kamilla nyugtatja a bőrt, a csalán segít megszabadulni a méreganyagoktól, míg a bojtorján gombaölő hatású.

A borsmenta hűsít, fertőtlenít, javítja a bőr vérellátását, viszont kicsit szárít, ezért inkább izzadós lábúaknak ajánlott. Ha egyben a talpmasszázst is szeretnéd kipipálni, tegyél sima felületű, vízmosásból, patakból származó kavicsokat a lavór aljára.

Dörzsölés, radírozás

A kellemes, pihentető lábfürdő után jöhet a bőrkeményedések, száraz foltok eltávolítása. Először habkővel vagy sarokreszelővel távolítsd el a durva tapintású, elhalt bőrfelületeket, majd radírozással folytasd a műveletet.

Erre a célra használhatsz olajjal, joghurttal összekevert cukrot, vagy boltban kapható bőrradírt. Végül kend be a lábad bőrpuhító lábkrémmel. A teafaolajos krémek nemcsak tápláló olajokat és vitaminokat tartalmaznak, hanem antiszeptikus hatással is bírnak, és megakadályozzák a lábgomba kialakulását.

Körömvágás, lakkozás

A megvastagodott, gombás körmök, és a benőtt részek kezelését érdemes szakemberre bízni, különösen, ha visszatérő problémáról van szó, mert az otthoni praktikák nem mindig hoznak tartós eredményt. A cipők miatt általában megvastagodik a köröm a nagy- és kislábujjakon, így azokat célszerű körömcsipesszel vágni. A többi lábujjon vékonyhegyű körömvágó ollót használj, mellyel korrigálhatod is a körmök alakját.

A végső formát azonban reszelővel érdemes kialakítani. A fedőlakk alól sose spórold ki a színtelen, körömerősítő alaplakkot, máskülönben a színes lakkrétegtől besárgulhat a körmöd. A színtelen lakkra két rétegben vidd fel a fedőlakkot, majd fixáld áttetsző körömlakkal, így tartósabb lesz az eredmény. A felső réteget csillámokkal, kövekkel, vagy különféle mintákkal díszítheted.

  • Megosztás:
hirdetés