A kiszáradt, töredező köröm vitaminhiány vagy más rendellenesség következménye is lehet, de olykor sokkal egyszerűbb dolog áll a háttérben.

Lehet, hogy egyszerűen nem az évszaknak megfelelően ápolod, a körömnek ugyanis – ugyanúgy, ahogyan a bőrnek – az időjárási viszonyoktól függően eltérő törődésre van szüksége.

Téli körömápolás

Nemcsak a környezeti hatások, de az immunrendszer állapotának változása is hozzájárul ahhoz, hogy a körmök gyengébbé és kevésbé ellenállóbbá válnak télen. Éppen ezért első lépésként a táplálkozásodat vizsgáld meg, fontos, hogy fehérjében gazdag legyen, és elegendő B-vitamin jusson a szervezetedbe. Ezután jöhet a külső ápolás.

A szokásos manikűrözési folyamat mellett be kell még iktatnod néhány dolgot a műveletsorba. Legalább naponta egyszer kend be a kezed vitaminban gazdag, olajos kézkrémmel, és ezt masszírozd be egyenként a körömlemezekbe is! Egy sima kézkrémet is felturbózhatsz, ha olívaolajat keversz hozzá, mielőtt használatba veszed.

Mire figyelj?

Fontos, a bőr visszatologatása során még sokkal óvatosabb legyél, mint általában, mert a meggyengült körömlemezt is megsértheted! Télen érdemes finomabb körömreszelőt használni, mert az egyébként is száraz körömnek nem tesz jót, ha túlságosan megtéped csiszolás közben.

Ne menj ki kesztyű nélkül az utcára, mert a hideg tovább szárítja az ilyenkor egyébként is dehidratált körmöket. Arra is figyelj, hogy ne tartsd sokáig vízben vagy nyirkos helyen a körmöd, mert ez tovább ront az állapotán. Segíthet, ha egy ideig mellőzöd a körömlakkot és a lemosót is, vagy, ha mindenképpen színeznél, használj körömerősítő alapozólakkot!

  • Megosztás:
hirdetés